Hidrant Sistemleri

 Hidrant Sistemleri;

Hidrant Sistemleri

Hidrant Sistemleri

 

Firmamız tarafından satışı, montajı, süpervizörlüğü ve bakımları yapılan yangın dolapları ve hidrant sistemlerinin tamamı uluslararası sertifikalara sahip olup, sistem ekipmanları, ihtiyaca göre yurt içi ve yurt dışından tedarik edilebilmektedir. Tasarımlarda kullanılan hidrolik hesap programları ise VDS-Almanya onaylıdır.

Hidrantlar ve yangın dolapları, sulu ve köpüklü söndürme sistemlerinin uygulandığı her yerde kullanılabilmekte olup, hidrantlar genellikle açık alanlarda, yangın dolapları ise genellikle kapalı alanlarda konumlandırılır.

Yangın dolapları, TS EN 671-1 ve TS EN 671-2’ye uygun olarak imal edilmektedirler ve giriş vanaları 2”tır. Hidrantlar ise itfaiye teşkilatının binaya dışarıdan müdahale etmesi için dahili yangın basınçlandırma sisteminden yararlanabilmesi amacı ile tasarlanmışlardır. 2 ve 3 yollu olarak gövdeleri 4″ – 6″ arası, çıkış ağızları 2 1/2″ olarak imal edilirler.

Hidrantlar yangın esnasında itfaiyenin basınçlı su ihtiyacını karşılamak maksadıyla kullanılmaktadırlar. Yangın dolapları ise kapalı alanlarda çıkabilecek çok büyük çapta olmayan yangınlar içi etkili bir çözüm aracıdır.

 

600-leb5n1i0ly-1292014yangin-hidranti