Yangın Kapısı

YanginKapisi

Yangın kapısı alırken, Müteahhit ve inşaat firmalarının satın almacılarının bilmesi gereken bazı önemli hususlar,dikkat etmesi gereken bir çok konu vardır.

Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse.

  • Yangın kapısının öncelikle ısıya dayanım gücü nedir?
  • Uluslararası bir sertifikası var mı? En azından Yurtiçi de olsa bir Üniversite sertifikası var mı?
  • Yangın kapıları için Google, Yandex vs.. gibi arama sitelerinde fiyat araştırması yapıldığında 700 – 800 TL gibi fiyatlarla karşılaşılabilir fakat bu fiyata satılan yangın kapıları için en büyük handikap İtfaiye onayında sorun çıkartabilir olmasıdır, tabii bunun yanında başka bir kandırmacada bu fiyatlara bilinmeliki Montaj ücreti ve Nakliye ücreti dahil değildir. Hatta bazı firmalar işi o kadar abartmışlardır ki orada gördüğünüz kapı fiyatlarına kapının doğal bir parçası olan panik bar bile dahil değildir.
  • Biz ise sizlere dürüstlük ve kurumsal iş pozisyonumuz adına Montaj, Nakliye, Panik bar, arkadan kilitli/kilitsiz kol dahil 1200 TL + KDV gibi bir fiyatla Uluslararası sertifikalı, yangına 120 dakika dayanıklı itfaiye onayında hiç bir sorunla karşılaşmayacağınız yangın kapıları sunuyoruz.

Düzgün ve Profesyonel kişiler tarafından ölçü alınmaması durumunda yangın kapılarının sağlıklı bir şekilde montajının olamayacağını bilmenizde fayda var. Bunun için mutlaka işinin erbabı kişiler tarafından ölçü aldırılmalıdır. Özellikle dikkat edilmesi gereken kirişlerdeki bırakılması gerekli olan pay ya da duvar kalınlığı gibi püf noktaları atlanılmamalıdır.
Mesela Yangın kapısı için taahhüt edilen zamana sipariş verdiğiniz firma uyuyor mu? Uyabilecek mi?

Bunlar ve bunlara benzer daha onlarca dikkat edilmesi gereken nokta vardır. Bizimle çalışın bunların hiç birini düşünmeyin.

AYDIN YANGIN GÜVENLİK SİSTEMLERİ  VE İNŞAAT HİZMETLERİ

Adres :   KOZYATAĞI MAH. E-5 YANYOL CAD. AR PLAZA C BLOK NO: 13 KAT: 4 KADIKÖY – İSTANBUL

  • Tel      :   0216 888 0535
  • Mobil  :  0532 626 9914

19.12.2007 tarih 26735 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” işletmelerin Yangın Güvenliği Ekiplerinin oluşturularak bunlara yangın eğitimi ve uygulamalı yangın tatbikatlarının senede en az 1 kez yapılacağını zorunlu kılmaktadır maddesi gereği Bünyemizde istihdam ettiğimiz 1.Seviye Yangın Eğitmeni kadromuzla da bu konuda da hizmet vermekteyiz.

Ayrıca yangın kapılarının panik barları ve sağlamlığı kadar yangın kapısı kolu da önemlidir, bir çok vatandaşımız her ne kadar yangın kapıları güvenlik açısından gayet sağlam ve dayanıklı olsa da yangın kapısı kilidi (kilit sistemi) ve yangın kapısı alarmı sormaktadır, şirketimiz bu hizmeti de vermektedir.

Biz sadece burada yazdıklarımızı veriyor, hayal satmıyoruz.

Categories: Genel

5 Replies to “Yangın Kapısı”

Comments are closed.