Yangın Kapıları Evinizin Güvenliği İçin Neden Gereklidir?

YANGIN KAPILARI

Yangın kapıları bir evin pasif güvenlik sisteminin bir parçasıdır ve yangın ve dumana karşı güvenlik sağlar. Sprinkler ve alarmlar da dahil olmak üzere diğer yangın güvenliği ekipmanları da bunlarla birlikte kullanılır. Yangına dayanıklı kapılar artık birçok ülkenin yapı yönetmeliklerinin ve yönetmeliklerinin bir parçası. Bu yönetmelikler, diğer alanların yanı sıra evlerde, konutlarda, komplekslerde veya çok sayıda daireye sahip apartman konumlarında yangına dayanıklı kapıların kurulumunu sağlar.

Türkiye’deki yangına dayanıklı kapı üreticileri, size bir dizi avantaj sunan ve yangını ve duman tehlikesini azaltmak için gerekli olan yangına dayanıklı kapılar sunar. Bu kapı üreticilerinin önde gelen firmalarından birisi de AYDIN YANGIN’dır.

Yangının yayılmasına izin vermezler

Yangına dayanıklı kapılar, seramikler, metaller, ahşaplar ve alaşımlar dahil olmak üzere çeşitli malzemelerden oluşur ve uzun süre yangına dayanabilecek kalın bir yapıya sahiptir. Bu nedenle, yangın, evinizin odasında veya bölgesinde ortaya çıkarsa, evin diğer bölgelerine yayılmaz.

Can güvenliği

Yangına dayanıklı kapılar, bir evin veya binanın tüm sakinlerine ve kolay ve hızlı bir çıkış sağlar, böylece bir yangın çıkması durumunda tesislerden kolayca ve güvenli bir şekilde çıkabilirler. Dolayısıyla hayat kurtarmak için hayati yapılardır.

Güvenlik yolu

Yangına dayanıklı kapılar, merdiven veya bina sakinlerini neredeyse hiç vakit kaybetmeden binadan / evden çıkaran bir açıklığın bitişiğinde bulunur. Bu nedenle, yangın ve duman hızla yayıldığında hayati bir işlevsellik sunarlar.

Bakımı kolay

AYDIN YANGIN güvenilir ve kaliteli malzemeler ile inşa edilen sertifikalı kapılardır. Bu nedenle, kapılar en uzun zaman aralıklarında bile çok az bakım gerektirir veya hiç bakım gerektirmez. Böylece onlarca yıl boyunca etkili ve hayati bir hizmet sunar.

Uzun koruma süresi

Yangına dayanıklı kapılar, en ölümcül ve muazzam yangınlarda bile 90 – 120 dakikaya kadar koruma sağlayabilir. Bu nedenle güvenlik için hayati öneme sahiptir ve ev veya bina sakinlerine tesislerden çıkmak için iyi zaman sunarlar.

Toksik olmayan

Yangına dayanıklı kapılar toksik olmayan malzemelerden yapıldığından, yanarken bile toksik gaz yaymazlar. Bu özellik yangın kapılarını güvenilir ve bir o kadar da sağlıklı kılar.

Yeni yapılan binalar için yangın kapılarımız, nakliye-montaj ve aksesuarları dahil 4900 TL + Kdv olarak sizlere hizmet vermekteyiz.