YANGIN Kapıları Hakkında Bilinmesi Gereken BAZI HUSUSLAR

Yangın Kapıları hakkında Müteahhit ve inşaat firmalarının satın almacılarının bilmesi gereken bazı önemli hususlar. 

Yangın kapısı alırken, Müteahhit ve inşaat firmalarının satın almacılarının bilmesi gereken bazı önemli hususlar,dikkat etmesi gereken bir çok konu vardır.

Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse.

Düzgün ve Profesyonel kişiler tarafından ölçü alınmaması durumunda yangın kapılarının sağlıklı bir şekilde montajının olamayacağını bilmenizde fayda var. Bunun için mutlaka işinin erbabı kişiler tarafından ölçü aldırılmalıdır. Özellikle dikkat edilmesi gereken kirişlerdeki bırakılması gerekli olan pay ya da duvar kalınlığı gibi püf noktaları atlanılmamalıdır.

Mesela Yangın kapısı için taahhüt edilen zamana sipariş verdiğiniz firma uyuyor mu? Uyabilecek mi?

Bunlar ve bunlara benzer daha onlarca dikkat edilmesi gereken nokta vardır. Bizimle çalışın bunların hiç birini düşünmeyin.

 

AYDIN YANGIN GÜVENLİK SİSTEMLERİ  VE İNŞAAT HİZMETLERİ

Adres : KOZYATAĞI MAH. E-5 YANYOL CAD. AR PLAZA KADIKÖY – İSTANBUL

Adres2: Yayla Mah. Vatan Cad. No:13 /Tuzla-İstanbul

19.12.2007 tarih 26735 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” işletmelerin Yangın Güvenliği Ekiplerinin oluşturularak bunlara yangın eğitimi ve uygulamalı yangın tatbikatlarının senede en az 1 kez yapılacağını zorunlu kılmaktadır maddesi gereği Bünyemizde istihdam ettiğimiz 1.Seviye Yangın Eğitmeni kadromuzla da bu konuda da hizmet vermekteyiz.

Ayrıca yangın kapılarının panik barları ve sağlamlığı kadar yangın kapısı kolu da önemlidir, bir çok vatandaşımız her ne kadar yangın kapıları güvenlik açısından gayet sağlam ve dayanıklı olsa da yangın kapısı kilidi (kilit sistemi) ve yangın kapısı alarmı sormaktadır, şirketimiz bu hizmeti de vermektedir.

Biz sadece burada yazdıklarımızı veriyor, hayal satmıyoruz.