MENFEZLİ YANGIN KAPISI

Menfezli Yangın Kapısı

Menfezli Yangın Kapısı

Menfezli Yangın Kapıları diğer yangın kapılarından farklı ve daha pahalıdır. Aslında menfezli yangın kapısının sadece adında YANGIN KAPISI isminde vardır ve bir yangın kapısı ile sadece ismi benzer çünkü yangın kapısı özelliklerini, yani duman sızdırmazlık, ısı dayanıklılık vs.. gibi özellikleri barındırmaz, sizin belirlediğiniz ölçülerde, kapının sizin belirlediğiniz bölümünde bir boşluk bırakılır.

Bu boşluk ya asansör daireleri gibi odalarda kablo yolu olarak kullanılır ya da içeride istenilen belli seviyede ısıyı sağlayabilmek için bırakılır.

Menfezli Yangın Kapılarının teslim süresi standart yangın kapılarına göre bir kaç gün daha uzun sürebilir.

Menfezli Yangın Kapıları yine standart Yangın Kapıları gibi panik barlı ve arkadan Kilitli/Kilitsiz kol seçenekleri ile alınabilir.

Menfezli Yangın Kapıları için yine standart Yangın Kapılarında olduğu gibi ölçüleri önceden işinin erbabı kişiler tarafından alınmalıdır.

Genel itibari ile standart yangın kapıları ve menfezli yangın kapıları hakkında daha bir çok söylenecek şey var. Bilinmesi gerekir ki yangın kapısı yangın esnasında çok büyük hayati önem taşır ve yangın güvenlik sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır.

Yangın güvenlik sistemi içerisinde bulunan diğer parçalar Yangın Dolapları, Yangın Tüpleri, Sprink Sistemleri, Algılama Sistemleri ve Yangın Topları gibi daha bir çok parçadan oluşur Türkiye’de Yönetmeliklerle bu ara malzemelere günümüz şartlarında Müteahhitlerimiz ya da Mimarlarımız tarafından yeni yaptıkları inşaatlarda uygulaması için projelerinde yer vermektedirler.

Siz sevgili müşterilerimizi bu bağlamda , Yangın Güvenliği konusunda titiz çalışmalarımız ve yönetmeliğe uygun ara malzemelerimiz ile Kadıköy/Kozyatağı’nda hizmet vermekteyiz.

19.12.2007 tarih 26735 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” işletmelerin Yangın Güvenliği Ekiplerinin oluşturularak bunlara yangın eğitimi ve uygulamalı yangın tatbikatlarının senede en az 1 kez yapılacağını zorunlu kılmaktadır maddesi gereği Bünyemizde istihdam ettiğimiz 1.Seviye Yangın Eğitmeni kadromuzla da bu konuda da hizmet vermekteyiz.

Biz sadece burada yazdıklarımızı veriyor, hayal satmıyoruz